Традиційні і всім звичні лампи Едісона поступово відходять в історію через своїх численних недоліків, головним з яких є неекономічність. Однак, завдяки сучасним технологіям, в моду увійшли нові типи освітлювальних приладів, які зовні імітують стару добру лампу розжарювання при цьому споживаючи в рази менше електроенергії.

Навіщо все це потрібно? Адже на ринку є відразу декілька варіацій яскраво освітлюючих і надзвичайно економічних ламп, що в повній мірі вирішують свою головну задачу - давати якісне рівномірне світло. Вся справа в тому, що ретро лампи Едісона нового зразка дають не лише звичайне світло, вони, якщо можна так висловитися, активно беруть участь в оформленні дизайну інтер'єру, підкреслюючи його особливість або будучи його родзинкою.

Саме ця мета стояла перед розробниками, які задали новий напрямок у розвитку світлотехніки. Він полягає в об'єднанні старовинної неповторної атмосфери, яку створює світіння ламп розжарювання, і, сучасних вимог до економічності і надійності освітлювальних приладів. І все ж головною особливістю вантажних ламп Едісона є їх зовнішній вигляд - вони переважно мають химерну нестандартну форму, що копіює обриси світлотехніки минулого століття.

Різновиди сучасних ламп Едісона

У лінійці сучасних ламп Едісона, виконаних в традиційному для минулих часів дизайні, розрізняють три основних напрямки. До них відносяться:

  • звичайні світлодіодні лампи Едісона;
  • світлодіодні лампи Едісона з нитяним сапфіровим випромінювачем;
  • лампи Едісона з вольфрамової ниткою.

Кожен з цих напрямків має свої конструктивні особливості та експлуатаційні характеристики, розглянуті далі.

Світлодіодна лампа Едісона

Цей тип освітлювальних приладів являє собою лампу, виконану в традиційній скляній колбі з цоколем під стандартні патрони. Усередині колби закріплені так звані світлодіодні нитки. Кожна з них складається з ряду з'єднаних між собою мікроскопічних світлодіодних кристалів, які при подачі на них напруги світяться, імітуючи звичайну нитку розжарення.

У цоколі такої лампи знаходиться керуюча мікросхема, яка в найпростішому виконанні складається з контролера і додаткового опору, яке служить також запобіжником від перепадів напруги. В іншому, світлодіодна ретро лампа Едісона, нічим не відрізняється від звичної лампочки розжарювання - в ній є цоколь, вакуумна трубка і скляна колба.

Особливості у приладів цієї категорії наступні. По-перше, світловий потік в таких лампах буває теплий і холодний. Зовні, цю властивість, можна визначити за кольором світлодіодних ниток - якщо вони яскраво-жовті, то світло буде білим (холодний відтінок), а в разі якщо нитки темно-помаранчеві, світіння буде нагадувати світло від традиційної лампи.

По-друге, світлодіодні лампи Едісона надзвичайно економічні. Їх потужність і споживання електроенергії в основному залежить від кількості розташованих усередині ниток - дві, чотири і так далі.

Ну і по-третє, світловий потік у світлодіодних лампочок Едісона є орієнтованим в одну сторону. Особливо це помітно в приладах з двома нитками - світло навколо лампи в одну зі сторін поширюється більше. У варіантах з багатьма нитками цей недолік частково компенсується, однак, тіньові смуги все ж присутні.

Ретро лампи Едісона з нитяним сапфіровим випромінювачем

Цей тип освітлювальних приладів якраз і дозволяє вирішити проблему, описану вище. За рахунок особливої конструкції і застосування матеріалів з високими оптичними характеристиками, світловий потік в лампі з нитяним сапфіровим випромінювачем поширюється навколо неї рівномірно, без будь-яких помітних перепадів і тіней.

Крім рівномірності світіння, у таких ламп, на 20% більше інтенсивність. Тобто при такій же споживаної потужності, лампа з сапфіровим випромінювачем, світить яскравіше вищеописаної звичайної. Крім того, елементи, які світяться в таких моделях не вигорають і не втрачають відтінку протягом довгого часу.

Що стосується конструкції світлодіодної лампи Едісона з нитяним сапфіровим випромінювачем, то вона багато в чому схожа з тією, що описана вище. Різниця полягає лише в технології і в матеріалах, які використовуються для виготовлення самих ниток.

Ретро лампи Едісона з вольфрамовою ниткою

Цей варіант максимально наближений до традиційних ламп розжарювання, які використовувалися за часів Томаса Едісона. Джерелом світлового потоку в них служить звичайна вольфрамова нить, вірніше кілька ниток, особливим чином закріплених в скляній колбі. Сама колба - це особливість вінтажних ламп Едісона з вольфрамовою ниткою. Вони виконуються в самих різних і химерних для сучасності формах.

Ну і друга особливість освітлювальних приладів цієї категорії - це м'яке, ненав'язливе, іноді навіть тьмяне, помаранчеве світло. Саме поєднання форми самої лампи і відтінку її світіння використовується в створенні особливої атмосфери в тих чи інших рішеннях в дизайні інтер'єру.

Оформлення інтер'єру в стилі Loft

Застосування ретро ламп Едісона у стилі Loft

Одним з поширених напрямів в оформленні інтер'єру, з використанням вінтажних ламп Едісона, є, так званий, дизайн в стилі Loft. Для нього характерні такі особливості, які використовуються при оформленні:

  1. Обробка стін. У цьому плані перевага, зазвичай, віддається холодним і ненав'язливим рішенням, наприклад, цегляній кладці, темним породам дерева і декоративним вставкам зі шкіри.
  2. Меблі. Щоб підкреслити особливості приміщення в стилі Лофт, використовується класичні меблі з дерева, іноді, зі шкіряною оббивкою.
  3. Дрібні елементи. В інтер'єрах цього напрямку нерідко є багато різних рослин, природні гілки з дерев, сходи ручної роботи з різьбленням, зовнішні вентиляційні шахти і так далі.

Ну і найголовніше в оформленні такого інтер'єру - це освітлення в стилі Лофт. Завдяки великому асортименту освітлювальної техніки в стилі ретро, - тут можна комбінувати нескінченно, створюючи воістину унікальний і неповторний дизайн. Це і світильники химерної форми, і матові напівпрозорі стекла, і лампи розжарювання Едісона.

В таких інтер'єрах рідко використовується прихована сучасна проводка. Більш логічною буде ретро проводка відкритого типу, що складається з кручених проводів, закріплених прямо на стінах і стелях. Лампи в патронах можуть підвішуватися прямо на проводах, без будь-яких люстр.