Ще декілька років тому про освітлення, яким можна керувати дистанційно, сидячи на улюбленому дивані або навіть з іншої кімнати, можна було лише мріяти. Сьогодні - це вже досить добре опрацьована технологія, підсумок якої представлений на ринку так званими «розумними» світильниками.

Прилади цього типу здатні замінити абсолютно усе освітлення в житлових приміщеннях - починаючи з нічника, і, закінчуючи люстрою. З їх допомогою можна організувати фонове або спрямоване підсвічування, створити розслаблююче освітлення, домогтися максимально точної передачі кольору, в один клік організувати робочу обстановку що бадьорить. На додачу, до багатого функціоналу, до керованих світлодіодних світильників, додається цілий ряд інших переваг, за рахунок яких інші види освітлення щиро залишаються у тіні.

Функціонал розумних світлодіодних світильників

Функціонал розумних світлодіодних світильників

Для початку, більш детально варто розглянути найголовнішу особливість світильників цього типу, - багатофункціональність, грамотно спроектовану і реалізовану у єдиному компактному економічному приладі. Адже це не просто джерело світла, як, скажімо, лампа розжарювання, або горезвісна і, за великим рахунком, «економка», що не виправдала очікування споживачів.

Сучасний керований світлодіодний світильник, це одночасно:

 1. Виріб з продуманим естетичним дизайном.
 2. Дуже економічний електричний прилад.
 3. Відмінна люстра для роботи і навчання.
 4. Нічник.
 5. Джерело розслабляючого м'якого світла.
 6. Освітлювальний прилад з настроюваною яскравістю світіння.
 7. Люстра, яку можна увімкнути або вимкнути з пульта дистанційного керування.
 8. Вимикаєме за таймером освітлення у кімнаті.
 9. Цікаві і красиві світлові ефекти, які легко налаштувати.
 10. Світильник (нарешті!), у якому не потрібно регулярно міняти перегорілі лампочки.

Почнемо, мабуть, з останнього. Цих самих, постійно перегораючих лампочок, в розглянутих світильниках немає як таких. Джерелом світла в них служать сучасні, високотехнологічні і довговічні світлодіоди. Що важливо, при покупці світильника, в ньому ці світлодіоди вже вбудовані конструктивно, тобто додатково купувати лампу теж не потрібно.

Радуючі око світлові ефекти присутні не у кожної моделі, але, якщо вони передбачені функціоналом - це особливий плюс. Така родзинка в дизайні інтер'єру, безсумнівно, порадує дітей, здивує ваших гостей і, якщо вас це зігріє - призведе до нападу легкої заздрості ваших сусідів.

Вимкнення, за заздалегідь заданому таймеру, теж часто буває корисною функцією. Наприклад, якщо ваша дитина боїться засипати у темряві, розумний світильник освітить дитячу м'яким комфортним світлом, а далі вимкнеться через заданий час. Якщо і такий варіант не влаштує - не проблема. У вашому розпорядженні функція «нічник», яка теж є в світильниках цього типу.

Безсумнівно, головна перевага, подібного комплекту освітлення, полягає в можливості управляти усіма доступними режимами з пульта керування. У тому числі, в залежності від обраної моделі світильника, ви можете дистанційно:

 • плавно змінювати яскравість;
 • встановлювати температуру світіння;
 • вмикати і вимикати світильник;
 • запускати таймер;
 • керувати світлом у кімнаті за допомогою смартфона;
 • вмикати нічник.

За замовчуванням, практично в усіх керованих світильниках, вбудована можливість встановлювати тепле світло, універсальне та холодне. Що це дає звичайному користувачеві? Тепле світло - налаштовує на розслаблення, заспокоює, не напружує очі, сприяє гарному відпочинку, поєднується з переглядом телевізора і так далі. Холодне світло - це яскраве світіння білого кольору, при якому добре працювати, читати, писати і займатися іншою активною діяльністю, що вимагає максимально якісного освітлення.

Економічність керованих світлодіодних світильників

Економічність керованих світлодіодних світильників

Цьому пункту слід приділити увагу окремо так, як, на сьогодні, мало які технології зможуть «за ті ж гроші» позмагатися зі світильниками на світлодіодах. Головна перевага полягає в тому, що мала потужність приладу далеко не означає, що освітлювати приміщення він буде неважливо. Навпаки, світлодіоди, які є джерелом світла в таких світильниках, дуже ефективно перетворять електричну енергію в світлову.

Для прикладу, візьмемо керовану світлодіодну люстру, із заявленою виробником потужністю 60 Вт. Як правило, 1 Вт світлодіодного випромінювання еквівалентно інтенсивності світіння лампи розжарювання, потужністю 10 Вт. Таким чином виходить, що 60-ватний світлодіодний світильник на максимальних налаштуваннях буде надавати світло не тьмяніше величезної люстри, у якій вкручені 6 ламп розжарювання потужністю 100 Вт.

Така економія буде зрозуміла навіть вашій дитині. Однак, це не усі переваги, які можна отримати з експлуатації світлодіодної керованої техніки. Другий економічний плюс полягає в надійності приладу. Самі по собі, світлодіоди, вже є дуже надійними виробами. У них немає ні газу, який зможе витекти, ні ниток розжарювання, які перегорають від усього на світі, ні тендітної скляної колби, яку легко можна розбити.

В поєднанні з вбудованим модулем керування і технічно грамотно стабілізованим блоком живлення, керована світлодіодна люстра, здатна світити не просто довго, а дуже довго. У середньому, якщо прилад від відомого виробника, то напрацювання таких світильників на відмову може становити 50 000 годин і більше. А це, на хвилиночку, аж цілих 6 років безперервної роботи. Тобто, навіть якщо освітлення в кімнаті буде працювати по 5-6 годин на добу (наприклад, довгими зимовими вечорами), то ви забудете про заміни лампочок та інші проблеми років на 20 мінімум. Доки закінчиться цей термін, придумають ще більш технологічні та надійні світильники, які ви обов'язково забажаєте прикупити.

Інші властивості керованих світильників на світлодіодах

Властивості керованих світильників на світлодіодах

На додачу, слід додати декілька другорядних переваг, якими володіють керовані світлодіодні світильники. Їх не так мало, а саме:

 1. Відсутність нагріву.
 2. Мінімальна пульсація.
 3. Безпека.
 4. Великий вибір.
 5. Простота монтажу.
 6. Широкий кут розсіювання.
 7. Сучасний дизайн.
 8. Поєднання з багатьма стилями інтер'єру.
 9. Універсальність.
 10. Здатність зберігати налаштування.
 11. Стійкість до корозії.
 12. Просте, інтуїтивно зрозуміле, керування режимами.
 13. Мінімум обслуговування і догляду.
 14. Не потрібно купувати окремо лампочки, блоки живлення, драйвери, пульт та інше - усе є в комплекті, за замовчуванням.
 15. Тривала гарантія.

Пару слів варто сказати про нагрів (вірніше, про його відсутність), а також про пульсації так, як це досить важливі властивості освітлювальної техніки. Застосовувані в схемі світлодіоди не випромінюють практично ніякого тепла. За рахунок високої ефективності, електрична енергія, в більшій кількості перетворюється у світло, а не в паразитуюче тепло. Завдяки цьому, світлодіодні світильники, без побоювання, можна використовувати на будь-яких типах стель, включаючи чутливі до нагрівання натяжні і дерев'яні.

Пульсація - це мерехтіння джерела світла, пов'язане з тими самими 50 Гц, які присутні в побутовій мережі. Звичайні лампочки - мерехтять з рівно такою ж частотою, що негативно впливає на зір, підвищує стомлюваність, знижує рівень комфорту. Для живлення світлодіодних світильників, - в них вбудований блок живлення, який випрямляє змінну напругу і стабілізує його. За рахунок цього, світлодіоди, випромінюють рівний, світ що не пульсує.

Застосування світлодіодних світильників з ДУ в інтер'єрі

Застосування світлодіодних світильників з ДУ в інтер'єрі

На завершення, не зайвим буде перерахувати, у яких випадках доцільно застосовувати керовані світлодіодні світильники. Насправді, ці прилади, завдяки багатому функціоналу та іншим перевагам, - за правом, вважаються універсальними. Ними можна замінити практично усі джерела світла в житлових і офісних приміщеннях.

Одна і та ж люстра може виступати і в ролі нічника, і фонового підсвічування, і робочого освітлення і так далі. Світло можна налаштувати на романтичний лад, на відпочинок, під веселу розважальну обстановку.

Керовані світлодіодні світильники з пультом ДК відмінно підійдуть для організації багатофункціонального освітлення у вітальнях, спальнях, прихожих, ванних, дитячих і навіть на кухні. Стиль інтер'єру, при цьому, особливої ​​ролі не грає, навіть, якщо він якийсь екстраординарний. Під будь-який дизайн, сьогодні, можна знайти економічний, універсальний, зручний і довговічний світлодіодний світильник з розумним керуванням, віддавши за це чудо не так багато грошей.