Однім з різновидів точкових світильників, що швидко набрали популярність серед споживачів, є вироби, оформлені висульками зі скла (намистинами зі штучного кришталю). Вони знайшли собі застосування при створенні дизайнів інтер'єрів в самих різних стилях - від класичних, до сучасних.

Разом з привабливим зовнішнім виглядом, такі світильники, володіють всіма перевагами класичних точкових джерел світла. Оригінальне виконання, в сукупності з цими перевагами, і, зробили їх популярними і затребуваними при оформленні інтер'єрів як в житлових приміщеннях, так і в громадських - в готелях, ресторанах, торгових і виставкових залах.

Конструкція і різновиди світильників з висульками

Конструктивно точковий світильник цього типу складається з наступних частин:

 1. Корпус - як правило, виготовлений зі стійкого до корозії металу, по аналогії з традиційними точковими світильниками. Корпуси бувають різних кольорів - від білого до золотого.
 2. Підвіси - підвіски або складальні намистини, які виконуються зі штучного кришталю. Це недорогий і гарний матеріал, що дозволяє створювати намистини різної хитромудрої форми. Підвіси являють собою набори таких намистин, скріплених між собою за допомогою дротяних кілець і підвішених до корпусу виробу.
 3. Патрон - оснащений клемами для підключення приладу до живлення. Може бути розрахований на різні типи сучасних ламп.

Конструкцією подібних світильників передбачається їх монтаж лише на горизонтальних поверхнях. Тобто, на стінах, підлогах і похилих площинах такий точковий світильник встановити неможливо з-за тих же підвісів. Тому, вони використовуються, виключно для оформлення стельових конструкцій.

Переваги точкових світильників

Як і традиційні точкові світильники, оформлені підвісами з намистин прилади, володіють наступними перевагами:

 • Компактність. Це одна з ключових переваг точкових світильників з висульками. За рахунок компактності, вони схожі на зменшену версію класичних стельових люстр, але, можуть встановлюватися в невеликих приміщеннях і в стельових конструкціях з обмеженою монтажної площею. Прикладом такого виконання може служити багаторівнева стеля, оформлена по контуру, точковими світильниками з підвісами з кришталю.
 • Зовнішній вигляд. Завдяки безлічі скляних намистин, в конструкції точкового світильника, за його світіння утворюються відблиски, що відбиваються ефектними візерунками на поверхні. Навіть при вимкненому освітленні, світильники, виглядають дуже презентабельно і красиво.
 • Економічність. Як джерело світла, в таких точкових світильниках, застосовуються галогенові і світлодіодні лампи, що відрізняються економічним енергоспоживанням.
 • Простота монтажу. Установка виконується за аналогією з традиційними точковими світильниками - за допомогою фіксаторів що самостійно розтискаються.
 • Довговічність. Металевий корпус і скляні підвіси абсолютно не схильні до корозії, довго зберігають свій привабливий зовнішній вигляд.

Вигідна ціна точкових світильників зі скляними підвісами і їх величезний вибір теж відносяться до переваг освітлювальних приладів цього типу.

Варіанти застосування точкових світильників з висульками в інтер'єрах

Як вже було сказано раніше, в силу особливої ​​конструкції, такі світильники можуть застосовуватися тільки при оформленні горизонтальних поверхонь. Тобто, вони підходять, виключно для монтажу на стелі. Однак, ця особливість не означає, що застосування приладів сильно обмежена будь-яким одним варіантом.

Точковий світильник в інтер'єрі

Для прикладу, можна навести оформлення за допомогою точкових світильників з висульками, інтер'єрів з багаторівневими стелями. У такому варіанті, вони можуть використовуватися не лише у вигляді додаткового джерела світла, але і в якості основного освітлення. Для цього, світильники рівномірно розподіляються по контуру багаторівневої стелі, повторюючи його мудру форму.

Одним з вигідних варіантів застосування, точкових світильників з висульками, є їх установка в приміщеннях з обмеженими розмірами. За рахунок своєї компактності - вони не займуть багато простору, та не будуть кидатися в очі і виділятися серед важливіших деталей створеного дизайну інтер'єру.

Не менш вигідним рішенням, буде оформлення освітлення за допомогою подібних світильників, в комплексі, - з великою люстрою аналогічної конфігурації. При цьому, люстра буде акцентувати на собі увагу і виступати в ролі основного джерела світла в кімнаті, а грамотно розставлені точені світильники, з намистинами з кришталю, - доповнять картину безліччю граючих, під впливом світла, відблисків.

Розглянуті точкові світильники з висульками можливо застосовувати для оформлення інтер'єрів приміщень в наступних стилях:

 • Класика. Найчастіше застосовується основне освітлення, у вигляді великої люстри в центрі приміщення, яка доповнюється компактними точковими світильниками схожою конфігурації.
 • Модерн. При оформленні інтер'єрів, в цьому стилі, часто, також використовується основне джерело світла, у вигляді химерної люстри, а точкові світильники з підвісами використовуються для додаткового або фонового освітлення.
 • Етнічний напрямок. У таких інтер'єрах, точкове світло, зазвичай виступає в ролі фонового освітлення.
 • Сучасні напрямки. Світильники на стелю, з підвісами з кришталевих намистин, вдало комбінуються з іншим декором зі штучного скла.
 • Рококо. У таких інтер'єрах, в ролі основного джерела світла, виступає люстра під старовину, прикрашена намистинами зі скла. Точкові світильники стануть відмінним доповненням у вигляді додаткового освітлення.

На завершення варто сказати, що точкові світильники, з підвісами з штучного кришталю, можна використовувати при оформленні багатьох інших стилів інтер'єру, що не увійшли до наведеного вище переліку. Разом з універсальністю це ще й оригінальне, економічне, недороге, безпечне і довговічне джерело світла.