Точкові світильники зі світлодіодним підсвічуванням відрізняються від класичних приладів наявністю вбудованих по контуру корпусу світлодіодів. Вони не дають спрямованого потужного світла, проте, створюють гарний ореол на стелі і задають фонове світіння в кімнаті при вимкнених основних лампах.

Також, вони додатково прикрашають прозорий рифлений корпус, в якому випускаються прилади цього типу.

Різновиди світильників зі світлодіодним підсвічуванням

Описувана конструкція точкових світильників була розроблена не сьогодні і не вчора, а тому, прилади, доступні у декількох варіаціях. У тому числі, точкові світильники з підсвічуванням LED, відрізняються за такими критеріями, як:

  1. Матеріал корпусу.
  2. Форма.
  3. Колір корпусу.
  4. Колір світіння світлодіодного підсвічування.

Оскільки, корпуси таких світильників, повинні бути саме прозорими, то вони виконуються в двох варіантах. Перший різновид - світильники зі скла. Вони відрізняються шикарним зовнішнім виглядом, що переливаються відтінками і здатністю красиво бликовать навіть при вимкненому освітленні. Другий варіант - акрилові корпуси, що виготовляються з прозорого або матового пластика. Такі світильники теж пропускають світло, рифлені, презентабельні і довговічні.

На противагу поширеній думці, - скляні точкові світильники, не коштують дорожче акрилових з аналогічною конфігурацією, що дозволяє обрати, з одним і тим же бюджетом, більш прийнятний варіант. На вартість, у цьому випадку, більше впливає не матеріал корпусу, а складність його виконання.

За формою, точкові світильники зі світлодіодним підсвічуванням, бувають як круглі, так і квадратні. При цьому, форма корпусу, ніяк не впливає на одержувані ефекти від світіння додаткового підсвічування. Тому, форма корпусу, підбирається виключно за зовнішнім виглядом, як того вимагає конкретний дизайн або матеріал стель (стін).

За кольором, точкові світильники зі світлодіодним підсвічуванням, відрізняються більш багатим вибором саме в акрилових корпусах. Доступні варіанти в білому кольорі, жовтому, золотому, бронзовому, блакитному і багатьох інших. При цьому, колір корпусу впливає на відтінок фонового світіння вбудованого світлодіодного підсвічування, змінюючи зовнішній вигляд і ефект від ореолу при його вмиканні.

Ще один критерій, за яким відрізняються точкові світильники з LED підсвічуванням - це колір світіння самих світлодіодів. За великим рахунком він може бути білим, тобто холодним, або ж жовтуватим, або теплим. Перший варіант, відповідно, має характеристики в діапазоні від 4000К до 4500К, тоді як теплі відтінки - це світильники з кольором від 2700К до 3000К.

Якщо підсвічування LED буде використовуватися в ролі нічного фонового світла, то рекомендується підбирати точкові світильники зі світлодіодами теплого світіння. Їхнє світло більш м'якє і ненав'язливє. Холодні тони підсвічування краще підходять для денного освітлення.

Переваги точкових світильників з LED підсвічуванням

Точкові світильники з акрилу з LED у інтер'єрі

Однією з головних переваг точкових світильників зі світлодіодним підсвічуванням є їх універсальність. Вони можуть використовуватися як у вигляді основного джерела світла, так і для фонового освітлення. Конструкцією передбачена можливість реалізувати керування світильником так, щоб і основна лампа, і підсвічування вмикалися синхронно, або ж по-окремо, за допомогою встановлення двоклавішного вимикача.

Окремо варто відзначити економічність вбудованого у світильники підсвічування. Воно виконано з найсучасніших однокристальних світлодіодів для поверхневого монтажу, які займають мало місця, яскраво світять, споживаючи, при цьому, зовсім небагато електроенергії. Зазвичай, в усіх точкових світильниках стандартних розмірів, підсвічування має потужність не більш 3 Вт.

Що стосується надійності і довговічності, то, що акрил, що скло - абсолютно не зазнають корозії, зберігаючи зовнішній вигляд і працездатність протягом багатьох років експлуатації. Як і будь-які інші фірмові точкові світильники, прилади з вбудованим підсвічуванням теж відповідають усім вимогам і нормам, мають клас захищеності IP20.

Підєднати точкові світильники цього типу можна як від звичайного мережевого живлення з напругою 220 В, так і від джерела постійного струму напругою 12 В. Все залежить від обраних ламп. У другому варіанті використовується додаткове обладнання (світлодіодні драйвери), що перетворює мережеве живлення до зазначених 12 В.

Звичайно ж, найголовнішою перевагою точкових світильників цього типу є саме світлодіодне вбудоване підсвічування. Як вже було сказано вище, воно дозволяє задавати фонове світіння, створює гарний ореол при світінні основної лампи, може використовуватися в ролі каганців і так далі.

Застосування світильників зі світлодіодним підсвічуванням

Led світильник та гіпсокартонна стеля

Освітлювальні прилади цього типу розраховані, переважно, для монтажу на стелях. При цьому, вони сумісні з більшістю сучасних стельових систем.

До них відносяться:

  • підвісні стелі;
  • натяжні стелі;
  • конструкції типу «Армстронг»;
  • рейкові стелі;
  • пластикові стелі;
  • гіпсокартонні стелі.

Однак, універсальність точкових світильників, з підсвічуванням LED, надає широкі можливості їх використання не лише при облаштуванні стельового світла. Прилади легко можна вбудовувати у стіни, ніші, арки, під сходинки. Досить часто, такі світильники, застосовуються для організації освітлення в магазинах і виставкових салонах, де особливо вигідно можна використовувати світлодіодну фонову підсвічування.

Розглянуті світильники підійдуть для створення універсального освітлення в спальнях. Вдень, - вони можуть використовуватися у ролі основного джерела світла, а вночі - у ролі економічних каганців. Красиво будуть виглядати такі світильники і в кухні, і у ванній, і в гостьовій кімнаті.

На завершення, варто підкреслити, що наявність вбудованого світлодіодного підсвічування, незважаючи на технологічність і складність, що здається, виготовлення, практично ніяк не впливає на їх вартість. Деякі варіанти, за ціною, навіть більш вигідні, ніж класичні точкові світильники у металевому корпусі.