Запропоновані в каталозі підвісні люстри, виконані в стилі стімпанк, розраховані на оформлення інтер'єру з однойменною назвою. Освітлювальна техніка цієї категорії має досить неординарний зовнішній вигляд, в якому проглядаються спільні риси і колірні відтінки.

Щоб зрозуміти, як правильно впроваджувати подібні вироби в інтер'єр, роблячи його ще більш гармонійним і оригінальним, слід спочатку розібратися в тому, що ж таке стиль стімпанк, звідки він стався, і яку ідею повинен передавати.

Коротка історія появи стилю стімпанк

В історії виникнення стилю стімпанк укладено його визначення, що дозволяє зрозуміти загальну ідеологію даного напрямку. Цей термін був придуманий письменником, що розвиває в 80-ті роки новий жанр літератури, в якій об'єднувалися технології минулого і майбутнього. Такий напрям простежується і у більш ранніх письменників-фантастів, що відоброжуючих в своїх творіннях сміливі ідеї, як наприклад, подорож у часі або в недоступний в ті часи космос, причому з використанням цілком актуальною для тих століть техніки.

На основі цієї ідеї, Кевін Джетер (той самий письменник-фантаст 80-х), придумав абсолютно новий для того часу термін «стімпанк», який складався з двох англійських слів, перекладаємих як пар і бунтар. Дизайнери ж, свого часу, підхопили цю ідею, і почали відтворювати її в своїх найсміливіших ідеях, які можна зараз побачити в інтер'єрах, реалізованих в стилі стімпанк.

Відмінні риси стилю стімпанк

Стимпанк інтер'єр кафе

Стиль стімпанк і базується на описаних поняттях, які об'єднують загальні обриси предметів минулого, і сучасних матеріалів, з яких вони зроблені. Саме тому в інтер'єрі стімпанк переважають вироби, своєю формою відображають минуле. Це деталі і вузли парових машин, складних на той час механізмів, велика кількість з'єднувальних труб, різні декорації, в ролі яких виступають характерні старовинні речі.

Однак, всі предмети, які беруть участь у створенні інтер'єру в стилі стімпанк, зроблені з цілком сучасних матеріалів. Тут переважає сталь, мідь, латунь, бронза, скло, камінь і дерево. Як обробні матеріали можуть виступати елітна розкішна тканина і натуральна шкіра. Головна умова - ніяких сучасних синтетичних матеріалів на зразок пластика і йому подібних.

Для стилю стімпанк можна виділити і особливий напрямок в підборі колірної гами. Тут, в основному, присутні ненав'язливі темні тони - різні відтінки чорного, сірого і темно-жовтого кольорів. Щоб передати всю насиченість і красу створеного інтер'єру в такому стилі, необхідне правильне світло. Зазвичай це ретро лампочки розжарювання в люстрах з водопровідних труб і інших виробів минулих століть, які світять тьмяним жовтим кольором, рівномірно розливаємому по м'яким відтінкам обробки і декорацій.

Окремо варто сказати про обробку стін і перегородок в інтер'єрах стімпанк. Найчастіше вони виконані з облицювальної цегли або декоративного каменю без будь-якої обробки, в сучасному розумінні цього слова. Винятком може бути груба штукатурка, обов'язково в нейтральних, ненав'язливих тонах. У стилі стімпанк також вітаються поверхні з металу. З цього матеріалу часто виготовляються різні перегородки, ніші або виконується повне оздоблення стін.

Що стосується окремих предметів інтер'єру, то тут, в створенні загального стилю, бере участь абсолютно усе - меблі, декорації, опалювальні прилади, електронна техніка. У якісті меблів особливо вітаються шкіряні вироби під старовину - розкішні дивани, скрині в ролі столів, неординарної форми стільці і крісла. Шкіряна і тканева оббивка зроблена так, щоб було добре видно металеві заклепки, що також підкреслюють загальну картину.

Щодо декорацій, дизайнери, використовують всю свою фантазію абсолютно без обмежень. На стінах інтер'єру стімпанк часто можна побачити окремі деталі складних механізмів, різні шестерні, трубки та ін. У створенні загальної картини беруть участь старовинні барометри, великий підлоговий годинник, морські глобуси і здоровенні карти. Родзинкою такого приміщення може стати підзорна труба часів Жюль Верна, друкарська машинка в своєму первісному вигляді і так далі.

Сучасна електроніка також повністю маскується під загальний стиль. Сьогодні, цілком можливо купити телевізор, комп'ютер або ноутбук, який виглядає дійсно, як якась річ з минулого. Те ж саме стосується опалювальних приладів. Досить модним явищем в стилі стімпанк вважається камін у вигляді вугільної печі, які використовувалися в століття парових машин.

Підвісні люстри в стилі стімпанк

Стимпанк вдома на кухні

Тепер стає зрозумілим, чому підвісні люстри в стилі стімпанк, мають такі дивні для наших часів обриси і колірні відтінки. Без них створити повноцінний стімпанковський інтер'єр просто неможливо так, як освітлення є однією з найважливіших деталей в будь-якому дизайнерському рішенні. З предметами в кімнаті повинні поєднуватися і самі освітлювальні прилади, і світловий потік, на який покладається завдання підкреслити загальну картину, передати її відтінки і напрямок ліній.

Однак варто зазначити, що на зовнішньому вигляді люстр в стилі стімпанк нотка старовини закінчується. З технічного боку це цілком сучасні освітлювальні прилади, сумісні зі звичайними лампами розжарювання, і які повністю відповідають діючим нормам безпеки.

Використовувати такі люстри доцільно і в приватних будинках, і в ресторанах, і в офісних приміщеннях. При цьому вироби даної категорії цілком гармонійно і логічно будуть виглядати не лише в інтер'єрі стімпанк, але і в будь-якому іншому, виконаному під ретро - це лофт, модерн і так далі.